Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016.

Zofia Zalewska z kl. V zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".                             Opiekun mgr Paulina Kruczek.

Dawid Hosiawa z kl. III zdobył wyróżnienie w XIV Konkursie Ekologicznym na szczeblu gminnym.                                 Opiekun mgr Anna Dudzik.

Zofia Zalewska i Patrycja Sierka z kl. V zdobyły I miejsce w kategorii Piosenka w Powiatowym Konkursie "Tacy Sami" organizowanym przez Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu. Opiekun mgr Anna Górka.

Wiktor Banek z kl. VI zdobył wyróżnienie w kategorii Prezentacja multimedialna w Powiatowym Konkursie "Tacy Sami" organizowanym przez Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu. Opiekun mgr Anna Górka.

Emilia Stach z kl. VI zdobyła wyróżnienie w kategorii Praca plastyczna w Powiatowym Konkursie "Tacy Sami" organizowanym przez Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu. Opiekun mgr Anna Górka.

Tematem Konkursu było Boże Miłosierdzie, a hasłem przewodnim prac: " Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

Aleksandra Zub z kl. VI zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VI w Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim LIBRARY GRINDS MY ENGLISH”  BIBLIOTEKA SZLIFUJE MÓJ ANGILESKI zorganizowanym przez Powiatową i Miejską  Bibliotekę Publiczną w Olkuszu oraz Centrum Języków Obcych IMPULS w Olkuszu. Opiekun mgr Katarzyna Suwalska.

Patrycja Sierka z kl. V zdobyła II miejsce w miejsko-gminnym konkursie Eko-Plast. Opiekun mgr Renata Guzik.              Julia Matusiak z kl. IV zdobyła III miejsce w miejsko-gminnym konkursie Eko-Plast. Opiekun mgr Renata Guzik.

Laureaci Eko-Plast 2016 z klas 4-6 szkół podstawowych

Wiktor Chrost i Wiktor Banek z kl. VI zajęli I miejsce drużynowo w Indywidualnym i Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu miejsko-gminnym i uzyskali awans na zawody powiatowe.

Wiktor Chrost z kl. VI zajął II m. w kategorii indywidualnej w Indywidualnym i Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu miejsko-gminnym.

Wiktor Chrost i Wiktor Banek z kl. VI zajęli III miejsce drużynowo w Indywidualnym i Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu powiatowym.

Wiktor Chrost z kl. VI zajął V m. w kategorii indywidualnej w Indywidualnym i Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu powiatowym.

Emilia Stach z kl. VI zajęła II miejsce w II Miejsko – Gminnym Konkursie Kaligraficznym „O Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Olkuszu. Opiekun mgr Ewa Matusiak.

II miejsce w kategorii Duety w XVII edycji Miejsko – Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: Maria Kocjan, Jan Kaliś. Bosy pastuszek. Opiekunowie: panie mgr Anna Górka i mgr Renata Guzik.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Olkuszu zdobyła wyróżnienie w konkursie "Wymień baterie na nagrody" Op. mgr J. Skipiała

Zuzanna Zub z kl. V i Natalia Maczicha z kl. V zdobyły I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce" w kategorii rysunek i malarstwo oraz dodatkowo praca Zuzanny Zub została zakwalifikowana do kalendarza. Opiekun p. mgr Renata Guzik

Zofia Zalewska i Patrycja Sierka z kl. V zajęły I miejsce w kategorii Duety w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej "Przyjdź, Panie Jezu" Opiekun mgr Renata Guzik

Wyniki szkolnego konkursu: "Barwy jesieni": I m. Róża Stolarczyk z kl. III, II m. Kacper Kądziołka z kl. VI, III m. Tobiasz Kaliś z kl. II. Organizator Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. mgr Janiną Skipiałą.