Rok szkolny 2022/2023

Igrzyska dzieci w biegach drużynowych, biegach przełajowych

VI miejscewśród dziewcząt z rocznika 2012 i młodsi reprezentowana była przez trzy zawodniczki: Gondek Hannę, Słaboń Milenę, oraz Basare Lenę.

V miejsce - w rocznikach 2010-2011 szkołę reprezentowały dziewczyny: Kisiała Agata, Kura Lena, Glanowską Natalia, Kasprzyk Oliwia, Niewiara Natalia i Ciszewska Zuzanna.

IX miejsce - w w/w kat.  chłopców. Skład drużyny to: Gregorczyk Gabriel, Dziadzio Bruno, Piątek Piotr, Brodziński Antoni, oraz Banek Szymon i Banek Krzysztof.

20 kwietnia w Nowym Targu zorganizowano finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. Jednocześnie w zawodach brali udział uczniowie, którzy indywidualnie wygrali zawody na szczeblu powiatowym.

Naszą szkołe reprezentowała Agata Kisiała, startując w kategorii dziewcząt z rocznika 2010-2011.Do pokonania był dystans 1000m po trudnym grząskim i błotnistym terenie.
Nasza uczennica w biegu finałowym uzuskała rewelacyjny

V wynik w całym województwie małopolskim.

Opiekun mgr Jakub Kaliś.

Gratulujemy!

I miejsko-gminny konkurs na prezentację multimedialną pt. ,,Patroni naszych szkół”

Kategoria klas V-VI – prezentacja w języku polskim:

II miejsceJakub Dyduch ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Olkuszu.

Opiekunki: Justyna Gajdziszewska, Katarzyna Suwalska.

Kategoria klas VII-VIII – prezentacja w języku angielskim:

II miejsce ex aequo - Tetiana Melnyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Olkuszu.
Opiekunki: Justyna Gajdziszewska, Katarzyna Suwalska;

Serdecznie gratulujemy!

"Chrońmy źródła wody" - VII edycja Konkursu Literacko-Plastyczno-Ekologicznego

II miejsce - Natalia Piechowicz z kl. VII

III miejsce - Agata Kisiała z kl. VII

Wyróżnienie - Oliwia Piętka z kl. VII

Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Renata Guzik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

VI Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek

III miejsce w kategorii zespoły: Angelika Barnowska, Judyta Kępka, Natalia Piechowicz, Oliwia Piętka i inn. - MOK Olkusz

Opiekun mgr Renata Guzik

Szkolny konkurs "Matematyczny Kalendarz Adwentowy"

org. mgr Paulina Kruczek

XI edycja: Regionalny konkurs plastyczny "Anioł na..."

§  Judyta Kępka - wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym "Anioł na..." - Bukowno

Opiekun mgr Anna Górka

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Nie czas na nudę"

§  Judyta Kępka z kl. 7 - wyróżnienie

Opiekun mgr Agnieszka Stach

XVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zuzanna Kulas z kl. 8 uzyskałą awans do etapu powiatowego.

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Gratulujemy uczennicy  klasy VIII: Poli Kasprzyk, która 5 grudnia 2022 r. zajęła I miejsce  w X Powiatowym konkursie wiedzy o HIV/AIDS organizowanym przez Inspekcję sanitarną w Olkuszu oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu w ramach uroczystych obchodów Światowego Dnia AIDS 2022.

Wysokie miejsce w Konkursie  zajęła również kolejna reprezentantka naszej szkoły: Maria Kocjan uczennica klasy VIII.

Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana pod hasłem: "Gdy wiesz wszystko o wirusie możesz przeciwstawić mu się"

Cieszymy się, że nasi uczniowie posiadają tak szeroką wiedzę na temat zagrożeń płynących z zakażenia wirusem HIV i znają sposoby jak im przeciwdziałać.

X edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”

Miło nam poinformować, że spośród ponad 100. prac konkursowych, które zostały przesłane na X edycję Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu, jury wyróżniło aż dwie uczennice naszej szkoły - Polę Kasprzyk z klasy VIII i Natalię Glanowską z klasy VI. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunki: mgr Justyna Gajdziszewska i mgr Ewa Matusiak

Małopolski Konkurs Matematyczny

Stanisław Muszalski z kl. VIII uzyskał awans do etapu rejonowego.

Opiekun mgr Paulina Kruczek

Ogólnopolski Konkurs Literacki 45. Jesieni Poetyckiej

Kolejny poetycki sukces uczennicy klasy VIII. Miło nam poinformować, że Izabela Kocjan - zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim 45. Jesieni Poetyckiej (w kategorii dzieci i młodzież do lat 16). Turniej jednego wiersza został zorganizowany przez Centrum Kultury w Bolesławiu pod patronatem wójta gminy Bolesław i starosty powiatu olkuskiego, a jego tematyka brzmiała: "Moje miejsce na ziemi, mój mały raj. Poeto opisz go w wierszu".

Izo! Serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów.

Opiekun mgr Justyna Gajdziszewska

Szkolny Konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia

W klasach 4-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas. Oto tegoroczne wyniki:

Klasa IV: Lena Basara

Klasa V: Antoni Brodziński

Klasa VI: Natalia Glanowska

Klasa VII: Natalia Piechowicz

Klasa VIII: Pola Kasprzyk

Org. mgr Paulina Kruczek

Ogólnopolski Konkursu Literacki dla młodzieży na opowiadanie "Nadzieja na przyszłość"

Organizatorzy: Wydawnictwo SQN i Magdalena Świerczek-Gryboś (pisarka).

Nagroda główna - Izabela Kocjan z kl. VIII

Iza otrzymała nagrodę główną w kategorii młodzieży 13–16 lat. Zadanie nie było łatwe, ponieważ należało przesłać opowiadanie o objętości 10–25 tysięcy znaków ze spacjami. Nasza uczennica poradziła sobie świetnie, czego efektem jest w pełni zasłużona nagroda główna.

Opiekun mgr Justyna Gajdziszewska.

Aktualności

• Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Olkuszu
    Szkoła Podstawowa Nr 6 im.Fryderyka Chopina w Olkuszu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Olkuszu, ul.Długa 67, 32-300 Olkusz