Aktualności 2016/2017

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W dniu 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste, choć nieco inne zakończenie roku szkolnego.

Po mszy św. odprawionej w Kościele św. Barbary, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce część oficjalna uroczystości.

Najpierw Pani Dyrektor mgr Barbara Lubaszka powitała przybyłych gości: Przewodniczącą Rady Rodziców, księdza proboszcza, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów.

Następnie pani dyrektor dokonała podsumowania minionego roku szkolnego, przedstawiła osiągnięcia uczniów  w różnego rodzaju konkursach, a następnie wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczała wyróżniającym się uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie lub za wzorową frekwencję, a także za osiągnięcia sportowe. W dalszej kolejności pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki  w szkole oraz rodzicom, którzy aktywnie działają na rzecz szkoły.

Tegoroczne zakończenie było nieco inne - w tym roku nie żegnaliśmy uczniów klasy 6, którzy z uwagi na reformę oświaty będą kontynuować naukę w 7 klasie w naszej szkole. Nie obyło się jednak bez wzruszeń, a to za sprawą szczególnego zakończenia roku - podziękowań dla Pani Dyrektor Barbary Lubaszki. Ciesząca się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród uczniów i rodziców Pani Dyrektor otrzymała podziękowania za 10-letnie kierowanie placówką.

- Wszystko co się zaczyna, kiedyś musi się kończyć. Za współpracę dziękowała społecznemu zastępcy dyrektora p. Annie Górce, nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz tym, którzy wspierają oraz mają swój wkład w rozwój szkoły. Dodała, że dalej chce wspierać szkołę i pracować w niej już jako nauczyciel. - Dyrektorem się bywa, natomiast nauczycielem, człowiekiem się jest cały czas - powiedziała.

Specjalne podziękowania na ręce ustępującej Pani Dyrektor złożyły przedstawicielki Rady Rodziców, przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz p. Anna Górka i Janina Skipiała w imieniu wszystkich pracowników szkoły.   ​

Pięknym zwieńczeniem wszystkich podziękowań była część artystyczna w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Renaty Guzik.

Wzruszona Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękny występ oraz wszystkim życzyła udanych, cudownych i przede wszytskim bezpiecznych wakacji!

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Nie obyło się także bez wzruszeń i łez - zwłaszcza w klasie 3a. Uczniowie podziękowali swojej Pani Renacie Nieć specjalnie napisaną piosenką oraz odciśniętymi ,,łapkami,, - aby wszyscy zostali zapamiętani.