Aktualności 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 i  pożegnanie klasy VIII

Podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019  dyrektor mgr Małgorzata Dachowska  bardzo ciepło przywitała najważniejszych w tym dniu - wszystkich uczniów. Szczególnie jednak zwróciła się do ósmoklasistów kończących szkołę i pierwszoklasistów, za którymi pierwszy rok nauki.  Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną m.in. ks. kan. Stanisław Parkita – proboszcz parafii p.w. Świętej Barbary, p. Karolina  Banyś - przewodnicząca  Zarządu Osiedla Pomorzany i przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców - p. Magdalena Półtorak, p. Aleksandra Czeladzka oraz licznie przybyli rodzice. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym zaśpiewaniu hymnu państwowego, złożeniu ślubowania przez ósmoklasistów i przekazaniu sztandaru p. dyrektor odczytała fragment listu  p. Dariusza Piontkowskiego - Ministra Edukacji Narodowej.

Zakończenie roku szkolnego to także świetna okazja do wszelkich podsumowań, refleksji i podziękowań, dlatego w kolejnej części uroczystości p. dyrektor przedstawiła osiągnięcia uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła wyróżnionym uczniom  świadectwa, nagrody i dyplomy za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, 100 %frekwencję, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania.  Wszyscy uczniowie z klasy I na zakończenie swojego pierwszego roku nauki  otrzymali pamiątkowe książki, a ósmoklasiści oprócz książek i odznak, dyplomy absolwenta. Rozdano też nagrody za konkurs czytelniczy i Wielki Konkurs Profilaktyczny -  "Zachowaj Trzeźwy Umysł - Chce mi się chcieć! JA ZA 20 LAT".

Oficjalna część zakończyła się wzruszającymi przemówieniami zarówno wychowawcy klasy 8 p. Pauliny Kruczek, która ze łzami i drżącym głosem przywołała wspólne 5 lat, p. dyrektor Małgorzaty Dachowskiej, która podkreśliła odpowiedzialną rolę wychowawcy, doceniając zaangażowanie w pracy p. P. Kruczek, jak i przemówienie p. Karoliny Banyś, która złożyła absolwentom życzenia i podarowała upominki.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII rozpoczęła się humorystycznym filmikiem i montażem słowno – muzycznym na sali gimnastycznej. Uczniowie wyrazili swoje uczucia podczas nauki, dziękując  nauczycielom za ich trud włożony w edukację.

Klasa 7 ze wzruszeniem żegnała swoich kolegów czytając im na pożegnanie humorystyczne wierszyki napisane indywidualnie dla każdego. Dla pani dyrektor to też było ogromne wzruszenie, ponieważ pierwszy raz w swojej kadencji żegnała absolwentów szkoły.

A uczniowie czekali na wypowiedzenie przez p. dyrektor najważniejszych tego dnia słów: „Rok szkolny 2018/2019 uważam za zakończony”! Z uśmiechem i okrzykami radości wszyscy udali się do klas, by wśród swoich kolegów, koleżanek, z wychowawcami i rodzicami cieszyć się z otrzymanych świadectw.

Więcej zdjęć w galerii: http://sp6olkusz.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=73

Zapraszamy do oglądania.

Zdj. Paulina Wawrzyniak

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy ciepłych, radosnych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

Odpoczywajcie i nabierajcie sił na kolejny rok szkolny.

Do zobaczenia we wrześniu!