Aktualności 2017/2018

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 z akcentem na bezpieczeństwo!

22.06.2018 roku to dla wszystkich uczniów długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. św. Barbary w Olkuszu, by godzinę później Pani Małgorzata Dachowska – Dyrektor szkoły, otwierając uroczystość serdecznie powitała Uczniów, Rodziców, Grono Pedagogiczne i  Pracowników Szkoły oraz wszystkich przybyłych Gości: p. Marka Laska – komendanta Straży Miejskiej, p. Janusza Dudkiewicza – Radnego Rady Miejskiej – Przyjaciela Szkoły, Ks. Kan. Stanisława Parkitę – proboszcza, p. Lucynę Kulawik - wieloletnią radną, osobę wspierającą szkołę, p. Andrzeja Sulicha – wyjątkowego nauczyciela, przyjaciela szkoły, p. Barbarę Łaskawiec wraz z seniorami p. Barbarą Piątek i p. Traczami, p. Lucjana Mrówkę – kierownika zespołu „Pomorzany” wraz z małżonką oraz p. A. Curyło – życzliwą sąsiadkę szkoły. Pani Dyrektor już na samym początku uroczystości zwróciła uwagę na dekorację i hasło: „Słonecznych, bezpiecznych wakacji”, oryginalne znaki drogowe użyczone z Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz, podkreślając, że 1. miejsce w powiecie i 11. w Małopolsce w konkursie „Odblaskowa szkoła” zobowiązuje do kontynuacji działań dbających o bezpieczeństwo w szkole i poza nią.

„Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam!!!”- tymi słowami Pani Dyrektor zwróciła się do wszystkich zgromadzonych. Życzyła także Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom  udanych wakacji i to nie tylko tych zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim… prawdziwych!  Wspomniała także o rozwadze i bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji tak, by wszyscy spotkali się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

Po odczytaniu przez Panią Dyrektor laureatów tegorocznych konkursów i zawodów sportowych przyszła chwila na pożegnanie Pani Katarzyny Curyło, która kończy pracę w naszej szkole, a przez długie lata wpływała na pozytywny wizerunek tej szkoły. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Justyny Markiewicz miłym i humorystycznym akcentem muzycznym rozbawili wszystkich zgromadzonych i wzruszyli do łez odchodzącą nauczycielkę. Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców złożyli na jej ręce serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz uczniów, szkoły i środowiska lokalnego.

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor złożyła podziękowania dla rodziców, Rady Rodziców, przyjaciół szkoły, darczyńców i innych osób wspierających działania szkoły, wręczając statuetki - serca, pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Po wystąpieniach zaproszonych Gości, którzy złożyli życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji uczniom, podziękowaniu za pracę nauczycielom oraz złożeniu życzeń dalszych sukcesów przyszedł czas na rozdanie nagród dla uczniów za szczególne osiągnięcia, różne działania na rzecz szkoły, reprezentowanie szkoły na zewnątrz i działania społeczne. Rada Rodziców wręczyła nagrody za zaangażowanie, czytelnictwo, wzorową frekwencję, działania Samorządu Uczniowskiego, chórku szkolnego. P. Marek Lasek – Komendant Straży Miejskiej wręczył nagrodę dla uczennicy Weroniki Zienkiewicz wyróżnionej w konkursie o bezpieczeństwie. Pani Lucyna Kulawik w imieniu swoim i p. Katarzyny Kamionki wręczyła nagrody 4 uczennicom wyróżniająco działającym jako wolontariuszki szkoły. Dziękujemy!

Nadszedł czas na wręczenie świadectw z paskiem w klasach starszych oraz Listów Gratulacyjnych dla rodziców uczniów osiągających wysokie wyniki nauczania, a także nagród za udział w konkursach i projektach, m. in.: Konkurs plastyczny: „Zachowaj trzeźwy umysł”, czy „Żyj oszczędnie i w zgodzie z przyrodą”.

Pierwszy raz w szkole p. Małgorzata Dachowska – Dyrektor szkoły postanowiła przyznać Nagrodę Dyrektora w formie statuetki i prezentu. Ponieważ trudno było wyróżnić tylko jedną uczennicę, dlatego p. Dyrektor uhonorowała aż dwie uczennice z klasy siódmej za inicjowanie różnorodnych działań oraz wielkie zaangażowanie w życie szkoły: Alicję Białaś i Patrycję Sierkę. Chwilę później odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie uczniowie otrzymali upragnione świadectwa. Często spotkaniom tym towarzyszyły łzy wzruszenia, podziękowania, uściski…. Pozostaje już powiedzieć tylko jedno: Wiwat WAKACJE!!!

Więcej zdjęć w galerii:

Tekst: