NASZE DZIAŁANIA PRACE UCZNIÓW DLA RODZICÓW GDZIE SZUKAĆ POMOCY? SZKOLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE MATERIAŁY EDUKACYJNE

Cyfrowobezpieczni

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Skontaktuj się z np. z:

wychowawcą, pedagogiem, dyrektorem szkoły

Policją jeśli doszło do złamania prawa

www.helpline.org.pl

zadzwoń pod bezpłatny numer telefonu 0 800 100 100.

FDN „Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111”.

www.dyzurnet.pl- serwis, który przyjmuje zgłoszenia dotyczące nielegalnych treści

znalezionych w Internecie,

www.dzieckowsieci.pl- strona zajmująca się zwróceniem uwagi dorosłych

i dzieci na zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z Internetu,

q www.safeinternet.pl

q www.nask.pl

cyfrowobezpieczni.pl

q www.dbi.pl

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Strona, na której można zgłosić nielegalne i szkodliwe dla dzieci treści znalezione w sieci.

www.dyzurnet.pl

Strona fundacji, która działa na rzecz dzieci i chce im zapewnić bezpieczne dzieciństwo. Pomaga ofiarom przemocy, chroni przed krzywdzeniem.

www.fdds.pl

Pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online oraz profesjonalistów udzielana jest pod numerem 800 100 100 w Telefonie dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci.

800 100 100

Bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Na tej stronie, można znaleźć wiele informacji na temat problemów młodych ludzi, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić.